Бібліотекар інформує

Книга є могутньою силою, яка відіграє величезну роль у формуванні нової людини, всебічному розвитку особистості, освоєнні багатств духовної культури людства. Важливе місце у моральному вихованні молоді належить книзі.

Шкільна бібліотека давно стала визнаним центром спілкування і духовності. Без неї неможливо сьогодні уявити навчання і виховання школярів, без неї неможлива освіта і самоосвіта педагогічних працівників. Адже весь навчальний і виховний процес у школі починається саме з бібліотеки.

Історія шкільної бібліотеки починається із повоєнних років. Починаючи із 1947 року вчителі і громадськість села збирали книги для бібліотеки. Активними книголюбами були : Бортник Лідія Тихонівна, Триголов Євдокія Данилівна, Глітняк Петро Михайлович, Місевич Василь Степанович, Дупей Петро Миколайович.

1945 р. на роботу була прийнята Артемюк Ганна Іванівна, яка офіційно зареєструвала шкільну бібліотеку. Фонд був малий, але поступово зростав. Ганна Іванівна проводила культурно-просвітницьку роботу в школі і селі, була головою профспілкового комітету школи.

1983 р. добудовано третє крило школи. Бібліотеку із старого приміщення школи було перенесено у новобудову на другий поверх біля актового залу, де знаходиться і зараз . Другий бібліотекар школи Стефурак Ганна Василівна . А зараз працює Стефурак Любов Танасіївна.

Наша бібліотека нараховує 342 читачів. Фонд бібліотеки становить 13413 примірників, з них художньої літератури 8378 екземплярів, підручників – 5035 екземплярів.

 

Головна мета шкільної бібліотеки – надання допомоги учням і педагогам у забезпеченні їхніх інформаційних потреб. Успішна реалізація цієї мети можлива лише за умови грамотного планування всієї діяльності бібліотеки.

Бібліотека у школі — одна з найважливіших ділянок роботи. Вона допомагає реалізувати державну програму національної освіти і виховання дітей, вирішує це завдання своїми методами і засобами у загальному плані навчально-виховного процесу школи і разом з педагогічним колективом Планування роботи шкільної бібліотеки є складовою частиною планування школи. При складанні плану доц.ільно враховувати Закони України «Про освіту», «Про бібліотеку і бібліотечну справу», «Положення про бібліотеку середнього загальноосвітнього закладу ».

Важливу роль відіграє шкільна бібліотека в засвоєнні шкільної програми, організації навчальної діяльності та дозвілля дітей.

Основнi завдання i напрямки дiяльностi шкільної бібліотеки:

* сприяти навчально-виховному процесу;

* вдосконалювати культуру читання, прищеплювати навики самостійної роботи з книгою;

* підвищувати методичну, педагогічну майстерність вчителів шляхом популяризації педагогічної літератури та інформації про неї;

* виховувати бережливе ставлення до шкільних підручників;

* сприяти відродженню національної свідомості та формувати духовність шляхом;

* популяризації української книги, історії, фольклору, культури нашого народу і славетних земляків;

* сприяти розвитку пізнавальних інтересів учнів, формувати читацькі потреби;

Таким чином, шкільна бібліотека розвиває творчі думки, здібності, сприяє успішному засвоєнню програм із навчальних предметів, виробляє в учнів перший досвід самостійно здобувати інформацію, формує всебічний розвиток особистості.

Бібліотека – море знань,

Бібліотека – храм науки.

Переступайте наш поріг,

Беріть скарби нетлінні в руки!!!

 

 

Мультики та фільми за програмою ЗНО з української літератури
Кіно – геніальна вигадка людства! А в нашому випадку – під час підготовки
до ЗНО з української – кінематограф виявиться ще й дуже корисним.
Переглянуті фільми за програмою ЗНО з української
літератури допоможуть вам візуалізувати, краще запам’ятати і
зрозуміти прочитане або ж просто розважать після кілька годинного
розв’язування задач з математики.
Увага!!! Зміст фільмів може відрізнятися від сюжетів книг. Наприклад,
фільм “Тигролови” – знятий як продовження фільму “Сад Гетсиманський”,
а фільм “Камінний хрест” знято за мотивами двох новел. Тут я натякаю про
те, що читати оригінали дуже і дуже варто.
Приємного перегляду, приємного читання! 🙂

 

 

Щоб допомогти нашим читачам тимчасово забути про проблеми, хочемо
запропонувати Вам невеликі добірки безкоштовних книг:
Поцілунок по-дорослому
Анна Харламова
https://bit.ly/33M8KjH
Діалоги з Прибульцем
Марк Алл
https://bit.ly/39mEe10
Гортаючи стрічку
Мар`яна Доля
https://bit.ly/33NdQMK
Все почалося з того
Eva_Basista
https://bit.ly/2QJRVkn

Колір щастя
Witold Pajgert, Sonia Pajgert
https://bit.ly/2QNAwqR
Чотири кроки до початку (шерлокіана)
Тетяна Юр`єва
https://bit.ly/2WIvuzG
Легенда про Безголового
Андрій Кокотюха
https://bit.ly/39lpbF0

 

Ці десять дитячих україномовних книг ми сміливо рекомендуємо  дітям. Та й усім любителям української мови та дитячих українських письменників. За нашими спостереженнями, саме ці книги гаряче улюблені юними читачами та користувалися / користуються незмінною популярністю зараз і в найближчому недалекому минулому.

Читайте разом з нами!

 

Тореадори з Васюківки

Безсумнівний лідер рейтингу і вже справжня класика для юних читачів. Книга Всеволода Нестайка, в якій кожен хлопчисько впізнає себе. Свої витівки, прокази, вигадки і пригоди. 

Книга розповідає про шкільні роки двох нерозлучних друзів, які неодмінно хочуть прославитися на весь світ. Цикл оповідань включає в себе три невеликі повісті. Історія починається з відчайдушного інженерного проекту хлопців – споруди гілки метрополітену під сільським свинарником. В результаті 50-кілограмова свиня провалюється в безодню «інженерного проекту».

Надалі хлопців чекає корида з сільської коровою, пошук шпигунів у власній селі і багато карколомних і смішних сюрпризів. 

При цьому в основі всіх творів Нестайко знаходиться проста ідея – дружба і готовність прийти на допомогу людині, яка цього потребує.

 

 

Дивовижні пригоди у лісовій школі.

Ще одна книга відомого всім українцям автора стала справжнім бестселером на всі часи. 

Цей цикл орієнтований на дітей молодшого віку – дошкільнят і молодших школярів. Легка, життєрадісна, сповнена м’якого доброго гумору книга розповідає про веселі, дотепні пригоди зайчика, їжачка та їхніх однокласників, учнів спеціалізованої музичної лісової школи, де викладання ведеться на ведмежому мовою.

Дивовижні пригоди маленьких звірят розважають, надихають і закохує в читання однаково і малюків, і дорослих.


 

Таємниця козацької шаблі

Ще одна цікава книга для і про українських дітей. Безсумнівний бестселер останніх років, хоча перше видання побачило більше 15 років тому.

Це пригодницька повість письменниці Зірки Мензатюк для дітей і дорослих. Дружне сімейство обзаводиться автомобілем і тут-же відправляється назустріч пригодам. У пошуках справжньої козацької шаблі вони подорожують по місцях бойової слави українських козаків. Звичайно-ж потрапляють в різні халепи, але завжди знаходять вихід завдяки своїй кмітливості. Крім того, на їх шляху до мети виникають підозрілі перепони і загадки, що збивають з маршруту в небезпечні місця. 

У творі переплітаються вигадані епізоди з реальними подіями. Автор показує чудові сімейні відносини, патріотизм і сміливість. Багато гумору, пригод і мандрів по Україні захоплюють читачів різного віку.

 

 

Велике місто, маленький зайчик, або Мед для мами

Зворушлива і ніжна настільна книга багатьох українських малюків. Під цю історію люблять засипати карапузи мабуть з самого народження. Видавництво Абабагаламага прекрасно оформила книгу свого керівника і натхненника – письменника Івана Малковича. І подарувала нам справжній шедевр.

Отже, мама маленького зайчика застудилася, і він вирішив піти купити для неї меду, адже чай з медом – найкращі ліки. Але місто велике, а Зайчик – дуже маленький, і він, на жаль, заблукав … Зворушлива історія з прекрасними ілюстраціями і щасливим закінченням. У надзвичайно живописних ілюстраціях Софії Ус гармонійно поєднуються олія і акварель.

 

 

Русалонька Із 7-В

А тепер – книжка української письменниці Марини Павленко спеціально для підлітків. Хоча і дітям молодшого віку вона теж припаде до смаку. У циклі повістей про дуже сумно з 7-В – все, що турбує юні серця. Від закоханості до прокляття, від кошмарів до пригод. Багато інтригуючих детективних загадок і казкових фантазій.

Ви завжди думали, що казки – це тільки вигадки для дітей і чудес на світі не буває? А якщо над вашим однокласником-красенем повисає родове прокляття? Що якщо твої нічні кошмари проникають в сусідні квартири? Якщо вашу тітоньку потрібно терміново рятувати від її ж власного весілля? А в старовинному шафі раптом заводиться машина часу? Що робити і як бути? Терміново читати історії русалоньки і, приміряючи на себе, шукати рішення і працювати над щасливим фіналом разом з нею.

 

 

36 і 6 котів

А тепер на черзі кошко-драма і кошко-комедія. Галина Вдовиченко – українська дитяча письменниця подарувала нам чудову та популярну кошко-книгу. І не одну! 

Отже, 36 і 6 котів – саме стільки, скільки потрібно для щастя. Або для нещастя? Але про все по порядку. Одним дощовим ввечері в одному старовинному будинку однієї суворої пані раптом оселилося 36 і 6 котів, кішок і кошенят. Бездомні коти, на чолі з лисим сфінксом полонили серце не поступливою господині. Але, ні сама пані, ні її племінник навіть уявити собі не могли, чим обернеться вторгнення в їхнє життя котячого племені.

 

Гаррі Поттер і філософський камінь

Ось про цю, без сумніву найвідомішу книгу можна було б і не згадувати. Вона, звичайно-ж знайома всім, це визнаний світовий бестселер і лідер всіх топів і чартів. 

Однак саме в українському перекладі багато фанатів знайшли для себе ту родзинку і чаклунство, яке безсумнівно притаманне оригіналу в авторстві іменитої Джоан Роулінг.

Та й нове видання дуже вдале. Користується популярністю і попитом. Зручний формат, шикарні ілюстрації і захоплююча історія. Що ще потрібно для щастя?

До речі, це саме та сама книга, з якої багато українських діти відкривають для себе любов до читання і книжок. Так що, якщо ви хочете прищепити своєму чаду цю корисну і цікаву звичку – сміливо рекомендуємо спробувати Гаррі Поттера в якості першого серйозного чтива.


 

Чарлі і шоколадна фабрика

Родзинка нашого рейтингу – така знайома і, в той-же час, така багатогранна книга Роальда Даля. Напевно саме цей прихований другий і третій сенс і майстерність письменника визначають незмінний інтерес українських читачів і незмінний успіх книги на міжнародних ринках.

Нехитра на перший погляд історія з кожним прочитанням здатна дивувати і розбурхувати фантазію не тільки юного читача, а й дорослого бібліофіла.

У цій книзі є все – і непередавана атмосфера і фантастичні пригоди й дивовижні казкові знахідки і солодкий вабливий світ. У ній також присутня сувора правда і жорстока справедливість, п’янке божевілля і гіркий присмак.

Ця книга для перечитування. Обов’язково – в оригіналі або українському перекладі. 

 

 

Велика книга кролячих історій

Ще один хіт наших для молодших читачів. 

Велика книга кролячих історій від дитячої письменниці Женев’єви Юрье відноситься до тих книгам, перед чарами яких не зможе встояти жодна дитина і жоден дорослий! Досить одного погляду на неї – і ви приречені закохатися в цих милих пухнастиків на все життя! 

Отже, п’ятеро рідних братів-кроликів – Розмарінчік, Горецветік, Сіроежік, Кульбаба і Піруетта – живуть разом з татом і Цінніею. І ось, в найпершій з п’ятнадцяти історій вони переїжджають в новий будинок. У ньому і за його межами невгамовних допитливих малюків чекає безліч захоплюючих пригод.

Взагалі, це, мабуть, сама кроляча з усіх кролячих книг в світі! 

 

 

Пес на ім’я Мані, або Абетка грошей

Така собі несерйозно-серйозна дитяча книга від фінансового консультанта Бодо Шефера. У цьому бестселері автор захоплююче розбирає питання грошей. Ставлення до них, культурі поводження з фінансами, ощадливості і премудростям розпорядження накопиченнями.

Дівчина Кіра несподівано для себе рятує собаку на ім’я Мані. Яка ділиться з нею секретами, завдяки яким гроші в її житті будуть завжди. В результаті Кіра настільки перейнялася фінансовими премудростями, що незабаром сама взялася допомагати людям вірно розпоряджатися грошима. Подаруйте цю дитячу українську книжку своєму малюкові і незабаром ви обов’язково помітите, як вона вплинула на ощадливість і фінансову обачність вашої дитини.